%

100

TAZE HAVA &
KONFOR

Evaporatif soğutma havadan ısı almak için buharlaşan suyun hal değişimine uğrayarak bulunduğu ortama temiz hava ve ideal nem oranı sağlayan bir sistemdir. Evaporatif soğutucuların tamamı kullandığı alandaki ortam havasını kurutmadan nemlendirir ve temizler. Bu özelliğiyle de salgın hastalıklara karşı en uygun çözümü sunar.Mobil soğutucular tekerlekleri sayesinde dilenilen alana rahatlıkla taşınabilir ve dış ünite bulunmadığından kolay kuruluma sahiptir. Bu sayede fonksiyonellikle işlevselliği bir arada sunarlar. Geleneksel klimaların yanı sıra daha az elektrikle daha fazla alanı soğutan Kabel Evaporatif Soğutucular matbaadan otomotive, gıdadan tekstil atölyelerine kadar birden çok sektörde ve özellikle de kapalı ortamlardaki çalışma alanlarında en ekonomik yardımcınız olacak. Kabel Mobil Soğutucular ile dünyan değişsin!

Bulunduğu ortamın sıcaklık derecesi arttıkça serinletme kapasitesini de aynı oranda artıran, ferahlık sağlayan; Egzoz Fanı, Sirkülasyon Fanı ve Çiftlik Fanı’ndan oluşan Kabel Fan Ailesi ile tanışın!


  • Havalandırmanın problem olduğu tüm yarı-açık ve kapalı alanlarda,
  • Büyükbaş hayvan ahırların ve küçükbaş hayvan kümeslerin havalandırmasında ve soğutulmasında,
  • Seraların uygun sıcaklık ve hava dengesinde tutulmasında,
  • Endüstriyel binalar, fabrikalar, boyahaneler, atölyeler ve benzeri yerlerdeki havalandırma çözümlerinde,
KABEL Fan yanınızda.

Endüstriyel ve evaporatif soğutucuların içerisinde bulunan yüksek emiş gücüne sahip, %100 selülozdan oluşarak dayanıklı bir yapıda üretilen yerli üretim Greenpad; dışarıdan gelen kirli havayı peteklerinden geçirir, suyla buluşturur ve temiz hava olarak bizlere sunar. Greenpad evaporatif soğutma petekleri; büyük hacimlerde havanın en düşük düzeyde enerji tüketilerek nemlendirilmesini sağlayan basit ve ekonomik bir yöntem olan adyabatik sıcaklık değişimi prensibiyle çalışmaktadır ve kullanıldığı ürünün performansını artırır. Su dağıtım sistemi, suyu panel içerisine özel petekli yapısına eşit şekilde dağıtarak doldurur. Bu noktada petekten geçen hava, ısısının bir bölümünü suya aktararak suyun buharlaşmasına neden olur. Soğutucunun çalışma esnasında sağladığı su sirkülasyonu ile sürekli olarak ıslak tutulur ve bu sayede kapalı alanlardaki toz problemleri ortadan kalkar. Greenpad evaporatif soğutma tekniği; adyabatik süreç sayesinde minimum enerji maliyeti avantajı sağlayan ve çiftliklerde, seralarda, soğutma kulelerinde, endüstriyel ve evaporatif soğutucunun kullanıldığı

her alanda basit ve ekonomik bir soğutma çözümü sunar.

Isıl stres; süt veriminde, döl veriminde ve hem süt veren hem de kuru ineklerde bağışıklık sisteminde azalmaya neden olan bir rahatsızlıktır. Ortam sıcaklığının ve nemin süt sığırlarının ısıl strese maruz kalmalarındaki etkisi fazladır.


Coolstein; sığırlarda ısıl stresi yok etmek için gereken hesaplamalar ile tasarlanan bir soğutma sistemidir. Soğutulmuş ve nemlendirilmiş hava hayvanların üzerine gönderilir. Isının bir kısmı taşıma yoluyla atılır. Optimum hava akışı hayvanın sağlığı için hesaplanır. Kalan ısı otomatik su spreyi sistemi ile atılır.

Süt sığırları gibi büyükbaş hayvanların bulunduğu ahırlardaki ısıl stresi azaltmak için en ekonomik ve kesin çözüm olan Coolstein Soğutma Sistemi sizlerle.