Evaporatif Ön Soğutma

Evaporatif Ön Soğutma

  Hava soğutmalı mekanik klimalarda yüksek sıcaklıktaki giriş havası sistem için olumsuz durumlara sebebiyet verdiğinden havanın sıcaklığının sisteme mümkün olduğunca düşük şekilde girmesi istenir. Yüksek sıcaklıktaki giriş havası doğrudan sistem elemanları üzerine gönderildiğinde transfer edilen ısıyı azaltmaktadır. Sistem elemanlarını daha zor çalışma şartlarına zorladığı için de elektrik tüketiminde  artış meydana getirmektedir.

  Hava soğutmalı gruplarda sistemlerinin kondenserlerine uygulanacak Greenchill markalı adyabatik soğutma üniteleri vasıtası ile evaporatif ön soğutma gerçekleştirip; kondenserlere giriş havası soğutularak kompresörün soğutma kapasitesinde artış, enerji sarfiyatlarında ise tasarruf sağlanır. Mekanik soğutma sistemlerinde greenchill üniteleri, giriş havasının duyulur ısı yükünü azaltmak da ve daha büyük kapasiteli sistemlerde performansı arttırmak için kullanılır.

 

Avantajları

  • Greenchill ünitelerinin tamamında yüksek buharlaşma verimli yerli üretim "Greenpad" petek eşanjörleri kullanılmaktadır.

  • En ucuz sistem çözümüdür, peteklerin su ihtiyacı ve pompanın enerji tüketimi kadar (0,37-1,5kW) maliyeti vardır.

  • Sağladığı fayda ve ilk yatırım maliyetine göre amortisman süresi oldukça kısadır.

  • Greenchill ünitelerinin soğutma gruplarına dahil edilmesi, soğutma grubunu garanti kapsamı dışına çıkartmaz, kondenser ıslanmaz ve kireç tutmaz.

  • Soğutucu petekler önerdiği şekli ile kullanıldığında ve muhafaza edildiğinde petek değişimi gerektirmez.

  • Greenchill ünitesi "Climate Chamber" özelliği ile ön soğutmadan kaynaklanan düşük sıcaktaki havayı kondenser hattına homojen olarak sokar.

  • Yüksek çalışma basınçları gerektirmez, şebeke basıncı ile çalışır.

Nasıl Çalışır?

Çalışma prensibinde kondenser kanatçıkları üzerinden akan havanın, yüzeyi ıslak tutulan yüksek verimli greenpad markalı soğutucu petek vasıtası ile havanın kuru termometre sıcaklığı, yaş termometre sıcaklığına yaklaştırılır. Soğutucu petek üzerindeki buharlasmayan su, bir haznede toplanarak bir pompa vasıtasıyla tekrar sisteme pompalanır, bunun sayesinde sistemdeki su devirdaim olur. Soğuma, kondenser fanlarının oluşturduğu hava akımı sayesinde suyun, adyabatik olarak doyurulması ile gerçeklesir. Bu işlem ile de adyabatik soğutma (evaporatif soğutma) sağlanmış olur. Bu süreç, finlerde korozyon ile alakalı herhangi bir olumsuz duruma sebebiyet oluşturmaz.

icerikResimler/882507491_91926.jpg

·         Greenchill ünitelerinin tamamında yüksek buharlaşma verimli yerli üretim "Greenpad" petek eşanjörleri kullanılmaktadır.

·         En ucuz sistem çözümüdür, peteklerin su ihtiyacı ve pompanın enerji tüketimi kadar (0,37-1,5kW) maliyeti vardır.

·         Sağladığı fayda ve ilk yatırım maliyetine göre amortisman süresi oldukça kısadır.

·         Greenchill ünitelerinin soğutma gruplarına dahil edilmesi, soğutma grubunu garanti kapsamı dışına çıkartmaz, kondenser ıslanmaz ve kireç tutmaz.

·         Soğutucu petekler önerdiği şekli ile kullanıldığında ve muhafaza edildiğinde petek değişimi gerektirmez.

·         Greenchill ünitesi "Climate Chamber" özelliği ile ön soğutmadan kaynaklanan düşük sıcaktaki havayı kondenser hattına homojen olarak sokar.

·         Yüksek çalışma basınçları gerektirmez, şebeke basıncı ile çalışır.

Bayi Girişi

Müşteri girişi yapabilmeniz için bayimiz ya da yetkili işletme olmalısınız